כלים לגננת להכנה לכיתה א

כלים לגננת להכנה לכיתה א

כלים להתמודדות לעוסקים בחינוך בגיל הגן

אם אתם קוראים דף זה משמע שאתם מחפשים פתרונות להכנת ילדי הגן לקראת לימוד הקריאה, ואנחנו כאן, בקלי קלולי, ערוכים לעזור לכם.

חומרי הלמידה בדף זה, הכוללים דפי עבודה, חוברות עבודה ומשחקים,  מתאימים לכל ילדי הגן. עבודה עם חומרי הלמידה של קלי קלולי תעזור לכם לגלות מהם הילדים שכבר הגיעו לשלב ההבשלה ויכולים להתחיל ללמוד לקרוא, ומהם הילדים שעדיין לא הגיעו להבשלה וזקוקים לעוד תרגולים של הכנה לקראת לימוד קריאה.

מהם הכללים החשובים שיש לדעת לפני שמתחילים

התחלה בזמן הנכון –  כל ילד מגיע להבשלה מוחית בזמן שונה. חלק מילדי הגן מגיעים להבשלה כבר במהלך שנת הלימודים בגן חובה ואפילו מוקדם יותר. אך ילדים אחדים יגיעו להבשלה רק סמוך לכניסה לכיתה א’. “איחור” כזה יכול להיחשב עדיין בתחום הנורמה.

יש הטוענים שהעיסוק בהכנה לקריאה מזרז את ההבשלה, אך זו חייבת להיעשות בתשומת לב רבה ותוך התחשבות ביכולותיו של הילד. ילד שמתחיל ללמוד לקרוא בטרם הגיע להבשלה יחווה את תחושת התסכול והכישלון לשווא.

תרגול נוסף – אם אתם מחפשים תרגול נוסף עבור ילדי הגן שמכינים עצמם ללימוד קריאה, שיעורים המוכנות החווייתיים בשיטת קלי קלולי, חוברות העבודה והמשחקים, מותאמים בדיוק למטרה זו. חומרי הלמידה בשיטת קלי קלולי משתלבים עם כל חומר לימודי הנלמד בגן.

ילדים מתקשים – כאשר עולה החשש שהילד סובל מלקות למידה חשוב להפנות את ההורים לקופת חולים לעריכת בירורים רפואיים: בדיקות ראיה ושמיעה, בדיקה אצל נירולוג ילדים, בדיקות רפואיות אחרות הבודקות את מצב בריאותו ותזונתו של הילד. רופא הילדים יבחן את הממצאים ויפנה את הילד לטיפולים לפי תוצאות הבדיקות.

אם אתם מתלבטים ורוצים לשאול שאלות, אנחנו כאן בקלי קלולי נשמח לענות לכם.

social position

Share this post